نگهداری لپ تاپ
آموزشها

نگهداری لپ تاپ با رعایت نکات زیر

لپ تاپ خود را سالم نگه دارید

 

۱-استفاده از برق مستقیم برای استفاده

اگر لپ تاپ شما در جای ثابت مستقر است بهترین پیشنهاد آرلند به شما این است که از برق شهری به طور مستقیم برای کاربرد آن استفاده کنید دلیل این عمل این است که باتری لپ تاپ شما از مدار خارج شده و عمر باتری لپ تاپ افزایش می یابد

۲- خنک نگه داشتن لپ تاپ

شیاره و منافذی که زیر و اطراف دستگاه شما هستند راههای ورودی دستگاه های شما هستند و برای این که دستگاه شما عمر بیشتری داشته باشد باید از عدم مسدود بودن آنها مطمئن باشید برای گردش هوای بهتر شما باید خود را از سطح فاصله دهید این کار هم با کول پد و هم با چند جلد کتاب امکان پذیر میباشد.

۳-استفاده از رم بیشتر

با رم بیشتر شما میتوانید یک حافظه مجازی در هارد دیسک خود ایجاد کنید شما با این کار سرعت انتقال اطلاعات به پردازندهرا افزایش میدهید این کار باعث کمتر مصرف شدن انرژی باتری و در نتیجه افزایش مدت زمان شارژ باتری برای لپ تاپ می گردد.

۴-روشنای صفحه نمایش را کم کنید

با نگه داشتن fn و یکی از دکمه های f1 و f12 که علامت خورشید دارند نور صفحه نمایش خود را با توجه به محیط تنظیم کنید.

۵-عدم استفاده از  سخت افزارهای بلا استفاده

به جز هارد دیسک که مصرف زیادی از باتری می گیرد یکسری قطعات هستند که در مواقع لازم از انها استفاده میکنیم مانند WIFI و بلوتوث .و برای خاموش و روشن کردن آن ها از دکمه های میان بر استفاده فرمایید.

۶-دستگاه های جانبی را غیر فعال کنید

دستگاههای خارجی متصل به دستگاه از طریق درگاه USB مانند هارد دیسک ,درایورهای نوری ,فلش دیسک,… عمده دستگاههای خارجی میباشند که شما با خارج کردن این دستگاهها شاهد افزایش چشمگیر باتری لپ تاپ خود میباشید.

۷-برنامه های غیر کاربردی را ببندید

این مسئله یکی از مهمترین نکات است,شما در حال استفاده از یک نرم افزار هستید و یکسری برنامه هستند که در پس زمینه در حال پردازش هستند و پردازش گر شما را در گیر کرده اند و باعث مصرف بی رویه باتری شما میگردد پس هر چه زود تر این نرم افزارها را ببندید و به عمر دستگاه و باتری خود بیفزایید.

 

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

این صفحه رو ببند !
مقایسه محصولات

تبلت های Lenovo در دو مدل 3G و 4G با قیمتی مناسب موجود است جهت اطلاع بیشتر با شماره 031-32339999 تماس بگیرید رد کردن